Cantuccini alle Mandorle (s mandlemi)

tradiční toskánské sušenky s mandlemi

Skladem
Značka: Menchetti
125 Kč / ks
Kategorie: Ostatní
Hmotnost: 0.25 kg

CANTUCCINI ALLE MANDORLE 

TOSKÁNSKÉ  SUŠENKY S MANDLEMI

balení 250 g

Složení

pšeničná mouka, cukr, mandle (23,7 %), vejce, oříšková mouka, kandovaný pomeranč (slupky z čerstvých pomerančů, glukózo-fruktózový sirup, sacharóza, koncentrát z citronové šťávy), kypřící látky (uhličitan amonný), extrapanenský olivový olej, aroma (vanilin).

Může obsahovat stopy mléka, sóji, arašídů, sezamu, sušeného ovoce a lupiny.

 

Charakteristika

Tradiční toskánské sušenky, které patří na každý slavnostní stůl. Říká se jim cantucci i cantuccini a jejich historie sahá až ke Kateřině Medicejské.
Původem ryze toskánské sušenky proslavil jeden cukrář z města Prato na Pařížském EXPO v roce 1867 a od té doby si získaly celosvětové renomé a spoustu mlsných jazýčků.
Cantuccini se získávají nakrájením ještě teplých bochánků sladkého těsta s mandlemi na jednotlivé plátky - sušenky. Jsou to sušenky doslova a do písmene; jsou suché a tvrdé. Tvrdost, které mnohé překvapí, je u cantuccin záměrná. Je to jedna z mnoha výmluv, proč si máčet sušenky do vína… Jak bylo řečeno výše, cantuccini patří na rodinné slavnosti, kde mimo jiná výtečná vína, najdeme i Vin Santo. A přesně toto jemné dezertní víno je ideálním parťákem pro suché cantuccini! Pokud zrovna Vin Santo nemáte po ruce, nedá se nic dělat, namáčením cantuccin do odpolední kávy vůbec nic nezkazíte a zaručeně si pochutnáte.