Pollo agli aromi - velmi aromatické kuře

aromi

 

Je čas představit Vám jeden méně známý recept na velmi šťavnaté kuře. Uplatní se v něm oblíbené vůně Toskánska - salvia, aglio, ramerino, tedy šalvěj, česnek a rozmarýn! Italsky se rozmarýn řekne il Rosmarino, v jazyku země toskánské je to však ramerino.

 

Ingredience pro 4 osoby:

Doba přípravy: 20 minut

Doba vaření: 30 - 60 minut dle velikosti kusů masaPostup:

  1. Kuře očistíme a rozdělíme na 14 částí - 2 stehna, 2 horní části stehen, 2 křídla, záda na 2 části, 2 prsa, které rozdělíme dále na 2. Tento krok můžeme přeskočit, nahrazujeme-li celé kuře pouze kuřecími prsy; v tom případě zbavíme nečistot a nakrájíme na kousky.
  2. Cibuli nakrájíme na kolečka, šalvějovou větvičku otrháme a použijeme jen lístky bez stonku.
  3. V hlubším hrnci necháme rozehřát 5 lžic oleje, přidáme cibuli a šalvěj. 
  4. Až cibule zesklovatí přidáme kuře, osolíme, opepříme a opékáme přibližně 10 minut. Necháme zatáhnout a zabarvit do růžova, poté podlijeme vínem. Pokračujeme s opékáním kuřete na mírném plameni.
  5. Nakrájíme si velmi na jemno česnek a rozmarýn a smícháme se 2 lžícemi bílého octa.
  6. Až se bude kuře jevit hotové, přilijeme směs česneku, rozmarýnu a octu a necháme zatáhnout na silnějším plameni. Dobrou chuť!

 

Tipy na závěr:

  • Celé kuře můžete nahradit kuřecími prsy, příprava bude rychlejší a na talíři nenaleznete kuřecí kůžičky, které mnohým nechutnají. 
  • V případě, že použijete kuřecí prsa a nakrájíte je na menší kousky, doba vaření bude mnohem kratší. V opačném případě s celým kuřetem dbejte na propečení i větších kusů masa.
  • Podávejte s chlebem, či pečenými brambory. Chcete-li si recept „počeštit“, doporučuji nenechat zatáhnout veškerou šťávu do masa a podávat s rýží.

 

Přikládám video od mýtického kuchaře zvaného Bocca. To, co uslyšíte, je intenzivní toskánské nářečí.

Zpět do obchodu