Brigáda na toskánské vinici a v olivovém sadu

Milá Lauro, v kterém měsíci dozrávají v Toskánsku vinné hrozny a olivy? Chtěl bych tam jet na brigádu. Myslíš, že je to reálný nápad?

(Jaroslav z Přerova)

 

Caro Jaroslav, è una bella idea. La vendemmia e la raccolta delle olive sono esperienze meravigliose! [Milý Jaroslave, je to skvělý nápad. Vinobraní a sběr oliv jsou báječnými zkušenostmi!]

 

V Toskánsku vinné hrozny dozrávají od půlky září do půlky října a olivy od začátku listopadu do půlky prosince. Záleží na tom, jestli vinice a sady jsou v údolí nebo na kopci, jestli to jsou rané nebo pozdní odrůdy.

 

Náš dodavatel olivového oleje Sordi Giuseppe & Figli sklízí olivy v oblasti Arezza o něco dříve — povětšinou od půlky října do začátku listopadu. Více si můžeš přečíst na jejich stránkách (v italšitně), nebo počkat pár dní — vyjde u nás článek právě na téma zpracování oliv.

 

2020-10-07-olivovy-sad

 

Jako dítě jsem každý rok pomáhala mým prarodičům na vinici a v olivovém sadě. Později jako studentka jsem pravidelně jezdila na brigádu do oblasti Chianti. V těchto poslední letech je všechno složitější. Hlavně vinařští podnikatelé musí plnit přísné normy, aby mohli uzavřít řádné smlouvy se zájemci o brigádu a proto dávají přednost místním a známým. V Toskánsku je také dost lidí bez práce, kteří jsou ochotni pracovat na vinici za nižší odměnu, proto si myslím, že se ti nevyplatí jet na brigádu až do Toskánska, pokud očekáváš velké výdělky.

 

Pokud ale chceš prožít jedinečnou zkušenost, kterou si budeš dlouho pamatovat, vinobraní pod toskánským sluncem je určitě ta správná volba.

 

Jestli pojedeš, pošli nám fotky na Facebook, rádi je budeme sdílet na našem profilu.

 

Buona Fortuna da Laura [Hodně štěstí od Laury]

 

2020-10-07-sber-vina

Zpět do obchodu